Položek
0
CZK
0
Seznam produktů
AutokosmetikaNOVINKAAkční sety výčepních zařízení
Bez vzduchového kompresoruS vzduchovým kompresorem
Pivní chlazení
Domácí bez vzduch. kompresoruDomácí s vzduch. kompresoremProfi bez vzduch. kompresoruProfi s vzduch. kompresoremVodní chlazeníLuxusní výčepní zařízeníRuční výčep
Příslušenství pro výčep
Plničky PET lahvíVýčepní kohouty
Kohouty chromovéKohouty plastovéKohouty pozlacenéND k výčep. kohoutumOstatní
Výčepní stojany
Dřevěné Keramické Kovové ND k výčepním stojanum
Narážecí hlavice
Narážecí hlaviceND k narážecím hlavicím
Redukční ventily
CO2N2ND k redukčnímu ventilu
Odkapové misky
S ostřikemBez ostřikuND k odkap. miskám
Vzduchové kompresoryHadice a rychlospojky
HadiceJG - rozdvojkyJG - spojka k zašroubováníJG - úhlové nástrčné spojkyJG - úhlové spojkyJG - úhlová redukční spojkaJG - přímá spojkaJG - přímá redukční spojkaJG - přepážková nástrčná spojkaJG - redukční spojkaJG - nástrčná spojka s vn. záv.JG - uzavírací kohoutJG - Přípojka na výtokový kohoutekJG - zpětný ventilJG - ostatní
OstatníTlakové lahvePonorné výřičeServisní materiál
TermostatyVentilátoryTlakové spínačeKompresory
Myčky pivního skla
Myčky pivního sklaPřípravky pro mytí myčky sklaPřípravky na mytí sklenicND na myčku skla DuneticND na myčku skla SpulboyND na myčku skla Delfin
Automatické myčkySanitace výčepního zařízení
Chemie pro sanitaciStrojní čištěníČištění tlakovou vodouSanitační barelySanitační adapteryPomůcky pro sanitaci
Sodobary
Dotykové výrobníky sodyKohoutové výrobníky sodyVestavný výrobník sodyBaterie k výrobníkům sodyPříslušenství k sodobarum
Výrobníky leduMinibary
AbsorpčníTermoelektrickéVitrifrigo
Mobilní klimatizaceOdvlhčovače, vysoušeče, zářičeVinotéky
DunavoxHumiBoxKarmaVestavné
Zařízení na vínoBazarVýprodej
Newsletter
Nakupujte ve výhodných akcích!
Hl.stranaSanitace výčepního zařízeníChemie pro sanitaciDesana MAX

Desana MAX

Desana MAX

Velice kvalitní sanitační přípravek TM Desana Max s bioindikátorem ve formě prášku.

X
Dostupnost: Skladem
Kat. číslo: CHEMIE_4
Běžná cena: 122 Kč
Ušetříte: 21 Kč (21%)
Vaše cena: 101 Kč s DPH
(83 Kč bez DPH)
ks

Práce s přípravkem je tedy velice čistá - naplníte sanitační nádobu 4,5l vody, natrhnete sáček a jeho obsah vysypete do nádoby, poté už jen uzavřít a promíchat a můžete začít se sanitací. Bioindikátor mění v průběhu sanitace svoji barvu. Fialová barva (čerstvý roztok), zelená barva (znečištěné potrubí), opět fialová barva (sanitace je úspěšně u konce). Právě bioindikace je obrovskou výhodou při používání přípravku TM Desana Max! Po celou dobu sanitace máte pod kontrolou stav sanitovaného zařízení a po skončení sanitace již není třeba jakýchkoliv dalších kontrol nebo měření PH papírky. Z těchto důvodů se tento prostředek hodí zejména pro domácí sanitaci, nebo pro sanitaci v provozech, kde je důležitá rychlost sanitace, avšak klade se vysoký důraz na její velice precizní provedení.

Jedná se o alkalický práškový sanitační přípravek pro bezchlórovou sanitaci pivních cest, který nám díky bioindikátoru okamžitě během sanitace ukazuje stav vedení barevnou změnou FIALOVÁ - ZELENÁ - FIALOVÁ. TM Desana Max při sanitaci také účinně odstraňuje pivní kámen i biofilm - toto nelze tvrdit o všech běžně používaných sanitačních přípravcích. Z těchto výše uvedených důvodů jsme se rozhodli při našich sanitacích používat tento TOP produkt TM Desana Max.
SPRÁVNÝ POSTUP SANITACE – DESATERO:
1. Sanitační kyvetu naplníme ca 35 - 55° C teplou vodou (eventuálně i studenou) a uzavřeme ji.

2. Narazíme narážecí hlavu na čisticí umělohmotnou kyvetu a vypustíme otevřením výčepního kohoutu zbytky piva a promyjeme pivní vedení vodou. Po té hlavu odrazíme a tento postup opakujeme dle počtu čištěných vedení. Tak se připravíme na vlastní sanitaci.

3. Do sanitační umělohmotné kyvety připravíme teplý nebo studený roztok TM DESANA MAXfp. To znamená, že do sanitační umělohmotné kyvety vysypeme celý obsah sáčku s koncentrátem TM DESANA MAX a doplníme ji 4,5 litry vody ca 35 - 50° C teplou (eventuálně i studenou). Získáme tak roztok fialového zabarvení

4. Narazíme narážecí hlavu na čisticí nerezovou kyvetu. Z výčepního kohoutu vypustíme vodu a upustíme cca 2dcl sanitačního roztoku, který se v důsledku reakce indikátoru na přítomnost mikroorganických nečistot zbarví zeleně. V takto naplněném výčepním zařízením a jeho vedeních necháme sanitační prostředek působit cca 10 minut. Pak to opakujeme i u dalších vedení

5. Po té každé dvě minuty upouštíme sanitační prostředek TM DESANA MAX otevíráním výčepního kohoutu tak dlouho, až se přestane indikátor zbarvovat a zůstane v původním fialovém zabarvení. Tím, že se barva sanitačního roztoku již nemění máme jistotu, že dezinfekční stránka sanitace je ukončena. Pak zkontrolujeme jestli se ještě neuvolňují zbytky vodního kamene (kontrola čirosti roztoku). Takto to opakujeme u každého vedení zvlášť.

6. Zbytek sanitačního roztoku vypustíme do sanitačního kbelíku. Odrazíme narážecí hlavu se sanitační umělohmotné kyvety. V kbelíku vyčistíme rozebrané narážecí hlavy a jejich těsnění, rozebrané výčepní kohouty.

7. Složíme rozebrané výčepní kohouty a narážecí hlavy.

8. Naplníme čisticí kontejner pitnou vodou, nebo připojíme sanitační adaptér a proplachujeme výčepní chladicí zařízení nejméně dvojnásobným objemem, jaký jsme použili pro samotnou sanitaci. Můžeme eventuelně použít i pěnové hubičky na podporu mechanickým čištěním, které nasadíme hned u narážecí hlavy.

9. Vymývání sanitačního prostředku je u konce tehdy, když použijeme dvojnásobný objem vody. Pro ujištění se, že pivní vedení je dokonale vypláchnuté, můžeme provést chuťovou zkoušku. U každého pivního vedení zvlášť.

10. Po takto skončené sanitaci narazíme pivní vedení zpátky na sudy, upustíme vodu z pivních vedení a následně trochu piva, provedeme chuťovou zkoušku a provedeme zápis do sanitační knihy.

Přidat komentář:

Jméno: *
E-mail :
Text: *
Opište text z obrázku (ochrana proti SPAMu):
Související zboží:
Podobné zboží: